My tři a pes z plakátu

Roman Vaněk

Romča

Roman Vaněk je duchovním otcem spolku. S věrným přítelem Nabuchodonozorem se stali mistry ČR v závodu vodících psů. Romča v sobě zároveň objevil zálibu v psaní. Už vydal knihu Pohádky pro světlo a stal se členem Severočeského klubu spisovatelů. Organizuje akce pro nevidomé a spolu s Nabíkem besedy pro děti.


Marcela Vaňková

Mársi

Marcela Vaňková má ve spolku pod palcem rezort financí. Mársi je zároveň nepostradatelnou oporou našeho týmu. Ať už ji poznáte v roli průvodkyně, cukrářky, řidičky nebo hospodářky, vždy si buďte jistí, že vše  dělá od srdce.

míša

Michal Haller je původním povoláním učitel. 13 let působil v liberecké regionální televizi Genus a jako krajánek zásoboval sportovní zpravodajství ČT a Primy. Od roku 2012 na volné noze. V současné době je také klubovým kameramanem hokejových Bílých Tygrů Liberec. S Romčou začali spolupracovat na konci roku 2015.

Nabuchodonozor

Nabu

Nabu, celým jménem Nabuchodonozor, se narodil 6. prosince roku 2012. 27. listopadu 2014 našel svůj domov u rodiny Vaňkových a stal se nejen nenahraditelným pomocníkem, ale také věrným přítelem a členem rodiny. Přes svůj mladý věk už je slavným hrdinou knihy pro děti Nabu, Nelsí a škola pro superpsy od nevidomé spisovatelky Stanislavy Krajíčkové. 

REFERENCE

"Tentokrát mám tu čest stát u zrodu nového spolku, který zase posouvá život nevidomých na lepší úroveň. Ale sebelepší spolek není k ničemu, když lidé v něm nejsou to pravé ořechové. Jsem ráda, že u spolku Život jde dál jsou sami zakladatelé ti nejlepší lidé, jaké jsem za celý život poznala. Nenarazíte každý den na lidi, co by se pro druhé rozdali, ale právě tito tři zakladatelé spolku jsou lidé na svém místě. Přeji spolku dlouhý a spokojený život stejně jako lidem v něm. (Omlouvám se všem za nadměrné používání slova lidé, ale jinak to prostě vyjádřit nešlo.)"                                                     Andrea Hlaváčková, předsedkyně SONS Příbram

"V bájích a pověstech z okolí Varnsdorfu se praví, že dobří skřítkové se odtud už dávno odstěhovali. Já tomu nevěřím. Jsou tady pořád. Jen na sebe
vzali lidskou podobu. Jmenují se teď Roman, Marcelka a Stáňa Vaňkovi, Vlaďka Beranová, Aleš Svoboda, Michal Haller ... zkrátka, je jich tu hodně.
A my se s nimi rádi zase někdy setkáme."                                                                                                                                                                                                                 Stanislava Krajíčková, nevidomá spisovatelka

"Super správná parta."     Lída Diblíková

"Super nápad,spousta práce,ale výsledek stojí za to.Moc vás obdivujeme a fandíme."     Jaroslava Křápová

"Úžasní lidé plní elánu a s chutí ukázat okolí, že není nic nemožné."     Stanislava Vaňková

Účastníci 3. ročníku Závodu vodících psů ve Varnsdorfu

Ten dělá to a ten zas tohle

A všichni dohromady udělÁME moc!


Všechna práva vyhrazena zivotjdedal.cz