Blog

Organizace pro nevidomé a slabozraké pořádá volnočasové aktivity pro výjimečné lidi

1.6.2023

MČR vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové

24.5.2023

Záštity nad akcí MČR vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové

Děkujeme panu primátorovi statutárního města Liberce Ing. Jaroslavu Zámečníkovi, Csc. a panu náměstkovi hejtmana Libereckého kraje Mgr. Petru Tulpovi, kteří udělili záštitu spolku Život jde dál nad akcí MČR vodících psů – Memoriál Simony Karlovcové, která se uskuteční v neděli 4. června 2023 v Liberci. Odkaz na fb událost ZDE.

5.5.2023

Rozhodčí MČR vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové

Představujeme vám rozhodčí MČR vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové – p. Lenka Vaňková (Škola Vodicích Psů), p. Olga Mudrochová , p. Ludmila Hořejší (ELVA Help z.s.) a p. Milan Dvořák. Těšíme se na vás!

Život si rozhoduje dál. Děkujeme, že jste rozhodní s námi!

2.5.2023

Psí překvapení na MČR vodicích psů

Máme pro vás novinu, to budete koukat! Na MČR vodicích psů zamíří PESTAURACE! Psí restaurace Fitmin (https://www.fitmin.cz) je našim partnerem při pořádání MČR vodicích psů a přijede se svou Pestaurací do Liberce. První restaurace pro zvířecí mazlíčky. Udělejte tedy radost svému čtyřnohému parťákovi. Dopřejte mu gurmánský zážitek v místě, které je pro psy stvořené. V pojízdné Fitmin Pestauraci se servíruje chlupáčům pečlivě sestavená, vyvážená a chutná menu z nejkvalitnějších surovin. Přijďte se podívat, jak rychle se po dobrotách z talíře zapráší. Pohled na šťastného psa je zážitek, na který se nezapomíná. Proto si zapište do kalendáře MČR vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové. Koná se dne 4.6.2023 od 9.00 hodin v Liberci na náměstí Dr. E. Beneše. Těšíme se na vás! Děkujeme, že se těšíte s námi!

25.4.2023

Přijďte si užít MČR vodicích psů!

Přijďte si užít MČR vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové, který proběhne 4. června 2023 od 9.00 hodin na Náměstí Dr. E. Beneše před libereckou radnicí. Srdečně Vás zveme. Moc se na vás těšíme!
Děkujeme, že se těšíte s námi!

11.4.2023

Velikonoční akce je úspěšně za námi

Zaječí akce byla pro otrlé a otužilé. Bojovka proběhla v plné parádě, kterou jsme zahájili tradičním přivítáním slivovicí a mazncem. A hurá do práce! Všichni přiložili ruku k dílu a dřevo na zátop bylo coby dup. Masíčko se udilo a káva s výtečnými ořechovými rohlíčky od paní Marušky byla zasloužená. Hlavní aktér dorazil! Náš váš zajíc Eda, krásný mazel, který si získal srdce všech. Nic naplat, dny jsou sečteny! Masopustní hody máme za sebou, tož vzhůru na zaječí. Úsměv trochu zamrzl, ale nikdo neměl bobky! Každý se se vším popral po svém a nakonec se dílo podařilo. Velikonoční oběd „Eda“ byl výborný. Krev sice tekla, ale ztráty na životech je nakonec jen -1. Odvaze zdar! Život je odvážný dál. Děkujeme, že jste odvážní s námi! Odkaz na FB spolku.

3.4.2023

Zaječí bojovka již tento víkend!

Máme tu pro vás něco špecielního! Bojovka plná opravdu ostrých úkolů proběhne 8.-9.dubna 2023 – pouze pro zocelené a otrlé, za každého počasí! Spaní v přírodě a ve spacácích! Skautská bojovka je proti tomu brnkačka! Věřte, že na tuto zaječí bojovku opravdu nezapomenete! Tak, kdo má za ušima a nemá bobky? Počet osob velmi omezen, max. 8 osob. Život je odvážný dál. Děkujeme, že jste odvážní s námi!

24.3.2023

Záštita MČR vodicích psů

Je to tady! Dnes projednána záštita s panem Mgr. Petrem Tulpou, náměstkem hejtmana Libereckého kraje pro resort sociálních věcí. Také jsme projednali záštitu s primátorem statutárního města Liberec panem Ing. Jaroslavem Zámečníkem CSc., s neochvějnou podporou náměstkyně primátora pro sociální záležitosti města Liberec paní Bc. Martinou Teplou. Bylo nám potěšením! Děkujeme, že jste potěšeni s námi!

23.3.2023

MČR vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové 2023

7. ročník závodu vodicích psů se zúčastní lidé zrakově výjimeční a jejich věrní čtyřnozí parťáci z celé ČR. Připraven bude bohatý doprovodný program – jízda na dvojkole, průchod poslepu labyrintem, psí fyzioterapie, psí Pestaurace, ukázky kompenzačních pomůcek, chůze bílou holí se simulačními brýlemi, masáže od nevidomého maséra. Odpoledním vyvrcholením bude koncert nejen nevidomých umělců. 

Akce je vhodná pro celou rodinu. Těšíme se na vás v Liberci 4.6.2023! Odkaz na událost

Život jde dál. Děkujeme, že jdete s námi!

16.3.2023

Nový QR kód pro příspěvky spolku Život jde dál

V případě zájmu si můžete v bankovní aplikaci načíst QR kód pro platbu 500,- Kč na podporu spolku Život jde dál. V případě zájmu pozměňte částku. Ze srdce vám děkujeme za podporu a přejeme vám všem pevné zdraví a spokojený život.

5.3.2023

Parádalympiáda se vydařila, děkujeme vám všem!

Děkujeme všem partnerům, sponzorům, dobrovolníkům a účastníkům za podporu a pomoc při pořádání 6. ročníku Parádalympiády 2023 pro lidi se zrakovým znevýhodněním. Ze srdce děkujeme! Přečtěte si článek výběžek.eu!

5.3.2023

Foto a video z parádní Parádalympiády!

I když nejsme profesionální paralympionisté, i tak jsme si to chtěli se vší parádou užít. Děkujeme všem, kteří nám to umožnili. Život si sportuje vesele dál. Děkujeme, že sportujete s námi!

2.3.2023

Ze srdce děkujeme za krásný zážitek na Parádalympiádě!

Děkujeme všem sponzorům, partnerům, dobrovolníkům a účastníkům, Parádalympiádu jsme si všichni parádně užili! Přečtěte si níže krásný článek od jedné z účastnic, paní Jaroslavy Novotné, speciální pedagožky a žurnalistky. Za fotografie děkujeme mediálnímu sponzoru výběžek.eu, kde je též k přečtení pěkný článek.

2.3.2023

Mít radost a hrát si ve Varnsdorfu

Text: Jaroslava Novotná, účastnice soutěže (74 let), speciální pedagožka a žurnalistka

Je konec února, konec jednoho z nevlídných měsíců roku, kdy psychologové, lékaři i šamani předpokládají významný výskyt depresivních nálad, stavů melancholie a pocitů marnosti. Vzduchem hojně poletují sněhové vločky, létají viry, na Ukrajině rakety, zuří inflace a masopustní juchání zůstalo kdesi za námi. Pryč je čas her a malin nezralých, a mnozí z nás vyhlížejí spásonosné jaro se slunečním svitem a nadějí na mír.

Přijeli jsme do Varnsdorfu v pátek 24. února 2023. Počasí chmurné, ale jako by se s prvními kroky po místní zámkové dlažbě zvedla opona a my se ocitli ve světě sympatií, vřelého uvítání a v neposledním řadě v čistém a příjemném prostředí, o které pečují studenti Vzdělávacího střediska a hotelu Varnsdorf. Ubytování nemělo chybu, a ač byl víkend, neviditelní studenti a studentky se nám nadstandardně postarali o báječné snídaně.

Je ale pátek večer, odcházíme na večeři do Základní školy Edisonova, která nám, od této chvíle již parádaolympionikům, bude po dobu celé akce poskytovat skvělou stravu a prostory, ve kterých se bude odbývat zásadní část Paradalympiády pořádané spolkem Život jde dál. Škola je přívětivá a obsluhující dámy ochotné a milé jak vlastní maminky. A takhle to zůstane až do konce.

Cestou zpět do hotelu jdeme s vodicími psi, kteří mají spoustu času a prostoru na vyběhání a vyvenčení po dlouhé cestě na místo konání. Ale nejen skotačením a venčením živ je pes a jeho pán. V spolkové místnosti v hotelu se již připravuje aparatura pro koncert, a samozřejmě hlavní host večera, charismatický zpěvák a muzikant Vláďa Málek. Jeho produkce i nadšení se protáhla skoro na tři hodiny. Vláďa je nezdolný, umí zpívat, hrát na kytaru i skládat kvalitní písničky o životě. Je s ním legrace, která nikoho neuráží, je s ním nepolevující dobrá nálada, smysl pro humor i obrovská empatie tryskající od srdce k srdci. I sponzoři jsou tady s námi a rádi se připojují i ke společné produkci starých pecek, které se stále líbí, které zlidověly a zpívají se pořád s velkým nasazením.

Kromě hudby a zpěvu jsou tu ale i pořadatelé, především ředitel spolku Život jde dál Roman Vaněk se svou ženou Marcelkou, a krásným týmem dobrovolníků a průvodců. Jsou tu připravené i barvy a bílá vlajka, která čeká, až každý z účastníků na ni přidá svůj výtvarný podíl, ať poslepu nebo s nějakou porcí zraku, ať štětcem nebo prsty. Vlajka je hotová a velmi cool, musí do rána zaschnout, aby se mohla stát hlavním symbolem Parádalympijských her. To ale ještě není všechno!

Každý účastník dostává krásně modré tričko s vychytaným logem, na jehož vzniku, vzhledu i zakoupení se též podíleli sponzoři. Tričko je krásné, hned bych si je oblékla, ale musím trpělivě vyčkat do zítřejšího zahájení.

Sobota 25. února nás uvítala dobrým mixem padajícího sněhu i deště, vlajku jsme tedy nerozvinuli, ani průvod nepřipomínal nějakou obvyklou show. O to jsme ale originálnější, o to bystřeji se přesouváme do mateřské náruče Edisonovy základní školy. Shromažďujeme se, a své průvodce i psy odkládáme na švédské lavičky lemující tělocvičnu. Uprostřed jsme my, kteří mají tu čest i odvahu nastoupit na značky a nechat se příjemně naladit uvítacím proslovem paní ředitelky školy Ladislavy Křížové a místostarostou Města Varnsdorf Jiřím Suchardou. Úvod doplnila překvapivou prezentací i skupinka roztomilých mažoretek sestavená ze žákyň školy. A   už hoří parádalympijská pochodeň a jedna z účastnic zpívá národní hymnu. Pak už potlesk a po něm nás naplno vtáhli do dění skvělí moderátoři   hecující a komentující neúnavně všechno, co se dělo na hřišti. Tohoto úkolu se bezchybně zhostila paní učitelka Helena Špergová a lektor Tomáš Pejřimovský. Z jejich úplného ponoření do děje se dala uhodnout nejen originalita a smysl pro humor, ale i profesionální zkušenost a nefalšovaný zájem a sympatie o účastníky soutěžící v jednotlivých disciplínách.

Před vypuknutím samotné soutěže jsme všichni věděli, jak jsou nazvány námi plněné disciplíny, ale jejich konkrétní podoba byla do poslední chvíle střežené tajemství. Předkládáme seznam všech sedmi disciplín a je na vás, abyste se sami dopátrali, v čem spočívala náplň i hodnocení jednotlivých soutěžních okruhů: Viky Cabadaj, Kokosy na sněhu, Dělání, dělání, Brooms games, A co Bohouš?, Kávu si osladím, Tak už táhněte!

Prozradím jen tolik, že vše se týkalo pohybu, smyslového vnímání, orientace v prostoru, hrubé i jemné motoriky, rychlosti, strategického přesunu jedince z místa na místo, síly i obratnosti.

Naplno se zúčastnilo 12 soutěžících vybavených žádnými nebo malými zbytky zraku, kterým byli k dispozici neutahatelní traséři z řad dobrovolníků. Kdo přeci jen něco viděl, dostal klapky na oči, aby byly handicapy vyvážené. Věk soutěžících byl v rozpětí 19 až 74 let. Někdo si k těžké zrakové vadě pořídil ještě nějaký další drobný handicap, ale to nikomu neubralo ani na chuti poprat se s výzvami, ani na motivaci.

Po naprostém vyčerpání soutěžních disciplín i energetického potenciálu byla tato část programu oficiálně ukončena a všichni se odebrali na oběd. Zlatým hřebem odpolední relaxace byla možnost dopřát si skvělou masáž zdecimované tělesné schránky.

Večerní program se odehrál ve spolkové místnosti hotelu, kde už jsme si zvykli na teplo, bezpečí a příjemné prostředí, jako míváme doma. Občerstvení nachystáno včetně speciálního modrožlutého dortu, který převzal barvy soutěžních skupin a snad i něco z ukrajinských národních odstínů. V každém případě byl skvělý nejen na pohled, ale i tak chutnal.

Rozdávaly se ceny, voňavé perníkové medaile s logem Parádalympiády, spousta dárků, spousta gratulací, spousta hezkých slov a stále rostoucího pocitu, že se nikomu nebude chtít se loučit. A tak jsme se vzájemně utěšovali, že náš úžasný „generální“, jak přezdíváme Romanovi Vaňkovi, už má v hlavě i rukávu zase pár šílených nápadů, které bude s námi chtít co nejdříve realizovat, ať o velikonočních svátcích nebo v prázdninovém čase na letním táboře. A tak jsme to všechno nejen s radostí a láskou přežili, ale i se máme na co těšit.

Hip, hip hurá a zdar zdar zdar 6. ročníku Parádalympiády ve Varnsdorfu!

Jaroslava Novotná, účastnice soutěže, speciální pedagožka a žurnalistka

A ještě poznámka autorky na konec.

Zažila jsem v životě spoustu událostí, které měly za cíl zvýšit kvalitu života lidí se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním, a jejich rodin. Prožila jsem a sama se mnohokrát v životě zapojila do iniciativ, které z tohoto světa dělají lepší místo pro život. Jsem neskonale ráda, že je takových událostí v nabídce státních ale především neziskových organizací tolik, že si skoro každý může alespoň něco vybrat a dopřát.

Lidsky bývají mnohé akce zajištěny profesionálními týmy, specialisty v oboru a také odborníky, kteří si svůj podíl na realizaci projektu nechají po právu slušně zaplatit. V takové situaci je radostí vyhrnout si rukávy a pustit se do naplánovaného díla.

Spolek Život jde dál ale žádnými z podobných prostředků nevládne. Přesto se jeho práce se zrakově postiženými a jejich přáteli, stejně jako stále lepší a lepší pověst v ústeckém kraji i mimo něj stala nejen vítanou, ale i nezastupitelnou. Bez osobní angažovanosti rodiny Vaňkových by se zřejmě nic z toho, čím se tento maličký spolek může zaslouženě pochlubit, nedařilo. Se spolkem spolupracují dobrovolníci mnoha profesí – učitelé, zdravotníci, pracovníci knihovny, a lidé dalších profesí, kteří se nechali nakazit nadšením i osobním nasazením pro cíle Spolku.  Nevím o nikom, kdo by si za svou nadstandardní službu nechal zaplatit, a přesto výsledky jsou nejen lidsky nedocenitelné, ale vysoko přesahují i profesionální kvality běžných zábavných nebo zážitkových akcí. A tak mnozí, kdo jsme tomu byli nablízku, prožíváme nejen nadšení a vděk, ale i hlubokou úctu před každým, kdo dokáže tak trochu pozapomenout na své osobní zájmy a ambice, a baví ho rozdávat ze svého, ačkoliv nemusí.

Tak velký dík každému, kdo udělal, daroval, vymyslel a poskytl to, co nemusel, ale upřímně chtěl!

22.2.2023

Medaile pro Parádalympioniky připraveny!

Originální perníkové medaile pro Parádalympioniky jsou připraveny! Máte se na co těšit. Děkujeme naší vaší úžasné Marcelce Bubílkové. Krásná práce. Život si perníkově voní dál. Děkujeme, že voníte s námi!

21.2.2023

Řád modré bambule na Parádalympiádě

Každý účastník Parádalympiády, který překoná sám sebe, rozhýbe klouby a protáhne svaly, bude pasován na modrého rytíře. Na znamení povýšení do šlechtického stavu získá Řád modré bambule. Jedná se o ruční výrobu s originálním designem od PajÁla, kterým ze srdce děkujeme! Událost ZDE.

Do začátku Parádalympiády zbývají 4 dny, UF! Život jde vznešeně dál. Děkujeme, že jdete vznešeně s námi!

20.2.2023

Disciplíny pro Parádalympiádu připraveny!

Našim revírem je Varnsdorf. Naše tempo je vražedné. Vaši protivníci v letošní Parádalympiádě jsou:

Viky Cabadaj, Kokosy na sněhu, Dělání, dělání, Brooms games, A co Bohouš, Kávu si osladím, Tak už táhněte!

Borci z Parádalympiády 2023 makají ve dne v noci. Našim úkolem je žít naplno. Do zahájení zbývá pouhých 6 dní a Život maká dál! Děkujeme, že makáte s námi! FB událost ZDE.

4.2.2023

Přípravy na Parádalympiádu a nová trika!

Rádi jsme pro Vás připravili nová trička s motivem Parádalympiády a krásný diplom. Těšíme se na Vás!

19.1.2023

Parádalympiáda 2023 se blíží!

Parádalympiádu pro zrakově výjimečné pilně připravujeme. 

Kujem pikle, kujem pikle,

obvykle i neobvykle….

PARÁDALYMPIÁDA 2023

Máte se určitě na co těšit!

My se na vás těšíme už teď! Událost ZDE.

3.1.2023

Ohlédnutí za rokem 2022

Jak šel náš, váš čas v roce 2022? Byl jak na houpačce. Šli jsme nahoru, dolů, z kopce a do kopce, ale společně jsme ho zvládli! Užili jsme si Parádalympiádu, besedy, MČR vodicích psů, tábor, dýňovou párty a vánoční chlebíčko-párty. Vedle toho jsme uspořádali mnoho besed pro veřejnost a děti z mateřských a základních škol. Děkujeme všem srdcařům. Děkujeme, že máte srdce na pravém místě s námi!

23.12.2022

PF 2023

Přejeme Vám pokojně strávené vánoční svátky a úspěšné vykročení do roku 2023.
Mockrát vám děkujeme za vaší přízeň.
Ze srdce díky Marcela, Vítek, Roman, Nabu a váš Spolek Život jde dál.

22.12.2022

Děkujeme za Vaši přízeň – vánoční párty je za námi!

Koukněte, jak parádně si užili vánoční chlebíčko-párty nejen zrakově výjimeční lidé. Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, průvodcům a dobrým duším, kteří nás po celou dobu doprovází. Všem odvážným chlebíčkářům, kteří skvěle zvládli soutěž o nejlepší vánoční chlebíček. Nebylo to lehké, ale dali to všichni. Ještě teď máme plná bříška. Děkujeme, že jdete s námi!

12.12.2022

Poděkování městu Varnsdorf a dobrovolníkům

Děkujeme městu Varnsdorf za finanční podporu při osvětě života nevidomých. Zuzce Duchoňové, Františku Duchoňovi, Jiřímu Pikešovi, Radce Hradilové, Romanu Vaňkovi, Pavlíně Rosové, Marcele Vaňkové, Vlaďce Hermanové a našim čtyřnohým kamarádům Kodymu, Gitušce, Nabíčkovi, Rafíkovi, Vampovi a Glorii. Bez vaší podpory by to nebylo možné. Ze srdce děkujeme! Děkujeme, že jdete s námi!

5.12.2022

Přípravy a vánoční soutěž

Pilně se připravujeme na vánoční párty, včetně soutěže – první tři vítězové dostanou i diplom!

Už se nám to blíží! Přípravy rozhodně nepodceňujeme! Zápichy na soutěžní chlebíčky připraveny!

🚩🏁 Těšíme se na vás! Děkujeme, že se těšíte s námi!

15.11.2022

Příprava na vánoční párty a změna termínu!

Pozor na změnu termínu z původního data 9.-11.12. na nový termín 16.-18.12.2022.
Vanoční chlebíčko-párty se bude konat v Jiřetíně pod Jedlovou v chalupě Uršula.
Přípravu na vánoční party nepodceňujeme!!! Svědomitě se na ni připravujeme! Máte se na co těšit!
Děkujeme, že jste natěšeni s námi! Život se těší dál.

10.10.2022

Vánoční chlebíčko-párty se kvapem blíží

Vánoční chlebíčko-párty pro lidi se zrakovým znevýhodněním se bude konat 9. až 11. prosince 2022 ve Sportcentru v Jiřetíně pod Jedlovou. Informace naleznete v události na Facebooku iniciativy Život jde dál. Budeme se na vás těšit!

5.10.2022

Vodicí králík Hilda

Vodicího psa má každý nevidomý, ale vodicího králíka má jen Roman Vaněk z iniciativy Život jde dál. Děkujeme za výcvik. Dům dětí a mládeže Varnsdorf. Život si hopsá dál. Děkujeme, že si hopsáte s námi!

22.9.2022

Dýňová party pro zrakově výjimečné 2022

Jen opravdu pro odvážné! Naše parta nevidomých odvážlivců si zkusila v bojových podmínkách poslepu připravit různé pokrmy z dýně. Mohli jsme se těšit např. na dýňový chléb, dýňový dezert se šlehačkou, plněnou špagetovou dýni, dýňové karbanátky, polévku či dýňové pyré s masem. Gastronomický zážitek z různých druhů dýní naslano, nasladko i jako svítilna. Spaní na karimatkách a ve spacáku, při svíčkách ve vydlabané dýni. Zkrátka party jak se patří! Prostě super! Děkujeme všem odvážným, kteří přijali bojové podmínky a užili si s námi super víkend. Děkujeme, že jste odvážní s námi!

12.9.2022

První indicie k dýňové párty!

Tlustá dýně svítí líně,
v naší malé zahrádce.

Vymlouvá se, že ji kouše
malá muška na bradě.

Achich, ouvej, moje brada,
pomohla by dobrá rada!

A jaká rada dýni pomohla?

Těšíme se na vás!

👻

FACEBOOK UDÁLOST ZDE!

6.9.2022

Blíží se Dýňová párty pro zrakově znevýhodněné!

Kdy: 17.9.-18.9. 2022, příjezd sobota ve 14:00, odjezd neděle 14:00

Kde: místo konání Varnsdorf

Akce kulový blesk!!! Jedná se o rychlou akci pro ty, kteří mají rádi dýňovou gastronomii. Těšit se můžete například na pečenou dýni na Ghí másle, dýňovou polévku, dýňový karbanátek a spoustu jiných receptů z dýně, které si připravíme společně na ohni v přírodě. Připravena je i dýňová noční bojovka.

Akce je určená opravdu jen pro odvážné, protože nocování bude v přírodě, ve stanu, či pod širým nebem s bouřlivou párty až do rána bílého. Velmi omezený počet osob, maximálně 10!

Tak schválně, kdo má na to koule!

Život se koulí dál!!!

31.8.2022

Tábor pro lidi se zrakovým postižením se vydařil, děkujeme!

Děkujeme NFSV za finanční podporu na tábor pro zrakově výjimečné, bez které by nebylo možné jej uskutečnit. Díky vám si mohou zrakově výjimeční a jejich čtyřnozí parťáci odpočinout od všedních dnů a zažít tak vzácné chvíle pohody a zábavy.
Děkujeme dalším skvělým lidem, kteří nás podpořili.
Panu Janu Endrychovi z AVe Restaurant.
Panu Jiřímu Adámkovi Ovoce-zelenina Jiříkov.
Dále kuchařkám Barče, Štěpánce, Helče a všem dobrým duším, kteří v tom jedou s námi!
DÍKY, DÍKY, DÍKY!

4.8.2022

Táborový program 21.-26.8.2022

> Pondělí:
> Trpasličí dopoledne s básničkou s plněním úkolů. Nezapomeňte se naučit básničku.
> K večeru degustace pikantních bio pokrmů https://ppikanto.cz/ (možno na místě levněji zakoupit)
> Úterý:
> 10.00 hodin návštěva ve stříbrném dolu. Podíváme se hezky pod zem a budeme naslouchat zvuky, které se nachází  pod zemí. Seznámíme se i s historií dolu.
> 15.00 hodin nás navštíví RZS a budeme společně rodit – zažijeme simulovaný porod (každý si porodí své dítě s pomocí zdravotní služby)
> Středa:
> 10.00 hodin exkurze v čokoládovně, kde si každý vyrobí vlastní čokoládu.
> Odpoledne si společně uvaříme kotlíkový guláš.
> Čtvrtek:
> 10.00 hodin exkurze v Nobilis Tilia – projdeme se voňavou zahradou, koukneme, jak se vyrábí bio produkty a nakonec si můžete vyrobit vlastní parfém pro sebe, nebo pro někoho blízkého.
> K večeru nás čeká spanilá jízda na čtyřkolkách.
> Večerní párty.
> Pátek po obědě odjezd do svých domovů.
> Nesnášíme loučení.

> Těšíme se na vás!

22.7.2022

Táborové přípravy v plném proudu

Táborová dílnička
je pro vás přichystaná.
Určitě se máte na co těšit.
Motorice zdar!

Když to dala Maci,
tak my to dáme taky!

Život si trénuje dál!
Děkujeme, že trénujete s námi!

8.7.2022

Pilné přípravy na tábor

Nezáhálíme

👆🏼

a na tábor se pilně připravujeme!!!

👨‍🍳
🏕
🪵
🔥

Nabíček miluje třešně.

6.7.2022

6. ročník našeho vašeho tábora

Letní ozdravný pobyt pro zrakově výjimečné, jejich pejsky a průvodce na chalupě či ve stanu.

Chalupa Uršula nabízí ubytování pro 25 osob (23 plnohodnotných lůžek + palanda pro 2 děti. V osmi samostatných ložnicích, které jsou dvou až čtyřlůžkové, dále obývací pokoj s kulečníkem, TV s posezením, plně vybavenou kuchyni, 4x WC, koupelnu s vanou, sprchový kout a další dvě koupelny se sprchovým koutem. Dále je k dispozici stolní tenis, šipky, stolní hry. Zahrada s posezením, ohništěm, trampolínou. V přilehlém okolí se nachází zřícenina hradu Tolštýn, Křížová hora, stříbrný důl, Jedlová hora s rozhlednou, výletní restaurace, turistické stezky, adrenalinový park. V sousední obci Dolní Podluží je krásné koupaliště pro veřejnost a spousta dalších lákadel.

Připravujeme bohatý program se spousty zážitků.

Těšíme se na vás!!!

Život si táboří dál.

Děkujeme, že táboříte s námi!

3.7.2022

Léto je tu a tábor se blíží!

Hej hou, hej hou, každý bude mít čapku svou.
Máme pro vás pecku! Každý účastník tábora obdrží originální čapku s logem spolku Život jde dál.

Materiál dodala Simona Mlynářová, šití Helena Špergová  a Míša Vojtová, tisk Martin Šuma.
Děkujeme mnohokrát!

💋

Život si čapkuje dál!
Děkujeme, že čapkujete s námi.

30.6.2022

Školní rok se zážitkovými besedami je za námi!

Tak pro letošní školní rok odmakáno…..padla! 😉😁 Poslední besedování ve Střední průmyslová škola TOS Varnsdorf. Přejeme krásné prázdniny a děkujeme za pozvání! Život si užívá prázdniny!👋👋👋

Děkujeme,že si užíváte s námi !

30.6.2022

Všem Patří obrovský dík za podporu, bez které by se tato výjimečná akce nemohla uskutečnit.

Děkujeme Vám za důvěru a věříme v další spolupráci. Ze srdce váš Spolek Život jde dál.

26.6.2022

Křest spolkového labyrintu

A je to tady!
Sdílíme s Vámi video ze křtu spolkového labyrintu, který proběhl 5.6.2022 v Liberci před radnicí na nám. Dr. E. Beneše u příležitosti MČR vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové.
Mockrát děkujeme všem ze ZŠ a MŠ, kteří se podíleli na tomto unikátním projektu s názvem RADOSTNÉ MALOVÁNÍ. Vznikl tak jedinečný a originální labyrint, který poslouží k simulaci chůze poslepu s klapkami.
Život si bloudí dál!!
Děkujeme, že bloudíte s námi!

7.6.2022

Poděkování – Mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů

ZE❤️SRDCE❤️ DĚKUJEME❤️ 

všem partnerům, mediálním partnerům, sponzorům, pomocníkům, průvodcům a všem dobrým duším, kteří nás podpořili na MČR vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové.

Hlavní partneři: Liberecký kraj, statutární město Liberec, Symbio Access Devices, Akinu CZ s.r.o.

Mediální partneři: ČRo Liberec, Výběžek eu.

Sponzorům:

Nadační fond Lasvit, Nadace Syner, Teplárna Varnsdorf a.s., Ewm Hightec Welding s.r.o., Nadace Preciosa a.s., Ivana Stäger, Pharming a.s., Samat, spol. s r.o., Ing. Petr Šperga- PeMilap Varnsdorf, Pavel Bukáček, Mgr. Radka Vrataninová, Czech Pan s.r.o., Bednář Slavomír, Petr Štětka-Oční optika Jaane, Bartys s.r.o., Věra Bartáková, Sychrovský Antonín, Jan Gerboc, Vaňková Hana.

Yoggies, Hafhaf-shop Varnsdorf, Krmím kvalitně, Tos Varnsdorf a.s., Samohýl group a.s.,  Severochema Liberec, Pijánovka, Kolektiv Billa market Varnsdorf, Lukáš Černý, Koření od Antonína,

Madeta České Budějovice a.s., Perníky Manufaktury Varnsdorf, s.r.o., Marcela Bubílková, Design centrum Varnsdorf,  Martin Hřebík-Star Clubs Liberec, Květinka U Pošty-Wamberovi, Jana Sandholcová-Tiande, Kateřina Wendlerová a další.

Zdeňkovi Kuncovi-Kunc Glass za skleněnou trofej pro výherce.

Naší skvělé moderátorce Lucii Fürstové.

Děkujeme redaktorovi Tomášovi Mařasovi, z Českého rozhlasu Liberec.

Za spolupráci Elva Help, Tyfloservis, Tyflocentrum, Sons Liberec a Střední Lesnická škola a střední odborná škola Šluknov.

Bez Vás by to nešlo!

DĚKUJEME, ŽE JDETE S NÁMI! 

🐾

6.6.2022

Report z MČR vodicích psů

Děkujeme všem účastníkům za účast a mediální podporu (ČT, Prima CNN, Liberecký deník, Výběžek.eu). Akce se vydařila, máme obrovskou radost! Život jde dál. Děkujeme, že jdete s námi! Foto: Ivo Šafus, Výběžek.eu.

4.6.2022

Pozvánka na koncert 5.6.2022 v rámci MČR vodicích psů

31.5.2022

Pozvánka a program Mistrovství ČR vodicích psů

25.5.2022

Tisková konference

Dobrý den,

jménem Spolku Život jde dál si Vás dovoluji pozvat na tiskovou konferenci u příležitosti konání Mistrovství České republiky vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové, která se koná 2.6.2022 v 10.00 hodin v zadní části Café bar Praha, Železná 2/1, Liberec 1.

Mistrovství České republiky vodicích psů se vůbec poprvé uskuteční v Liberci. Své schopnosti zde poměří nevidomí a jejich čtyřnozí pomocníci z celé republiky. Mezi účastníky je několik vicemistrů a mistrů z minulých ročníků MČR.

Součástí Mistrovství České republiky je i doprovodný program, který je určený nejen rodinám s dětmi. Těm zahrnuje například jízdu na dvojkole, ukázky fyzioterapie pro psy, návštěvníci se ale také seznámí s různými kompenzačními pomůckami, čeká je průchod labyrintem s klapkami na očích a ukázka využití bílé hole a simulačních brýlí. Chybět nebude ani koncert nejen nevidomých umělců.

Tisková zpráva v příloze.

12.5.2022

Záštity nad akcí MČR ve výkonu vodicích psů

Děkujeme panu primátorovi statutárního města Liberce Ing. Jaroslavu Zámečníkovi, Csc. a panu náměstkovi hejtmana Libereckého kraje Mgr. Petru Tulpovi, kteří udělili záštitu spolku Život jde dál nad akcí MČR ve výkonu vodících psů – Memoriál Simony Karlovcové, která se uskuteční v neděli 5. června 2022 v Liberci.

Záštita pana primátora statutárního města Liberce Ing. Jaroslava Zámečníka, Csc

Záština pana náměstka hejtmana Libereckého kraje Mgr. Petra Tulpy

29.4.2022

Přijďte na mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů

25.4.2022

Pozvánka na MČR ve výkonu vodicích psů

Zveme Vás na 6. ročník závodu vodicích psů, kterého se zúčastní lidé zrakově výjimeční a jejich věrní čtyřnozí parťáci z celé ČR. Připraven je bohatý doprovodný program – jízda na dvojkole, průchod poslepu labyrintem, psí fyzioterapie, ukázky kompenzačních pomůcek, masáže od nevidomého maséra. Vyvrcholením bude koncert nejen nevidomých umělců. Akce vhodná pro celou rodinu. Těšíme se na vás v Liberci! Život jde dál. Děkujeme, že jdete s námi! Sledujte nás na Facebooku, kde najdete online pozvánku!

21.4.2022

Beseda v MŠ Jeřabinka

Máme pro vás novinku, navštívili jsme MŠ Jeřabinku. Bylo to tam príma, nechytla nás rýma. 🐕‍🦺 Kody a 🦮 Nabu. Děkujeme,že je vám príma s námi! Dům dětí a mládeže Varnsdorf, Pája Pája, Radka Hradilová, Mársi Vanousková, Roman Vaněk.

12.4.2022

Beseda na ZŠ Dolní Podluží

Předvelikonoční besedování o životě nevidomých. Děkujeme za pozváni do Základní škola Dolní Podluží. Ve spolupráci s Dům dětí a mládeže Varnsdorf, Radka Hradilová, Roman Vaněk, Mársi Vanousková,🐕‍🦺 Kody a Nabu. 🦮 Stále nás to baví! Děkujeme, že vás to baví s námi! ❤️

16.3.2022

Návštěva Libereckého kraje

Dnes pracovně. Milé setkání s Mgr. Petrem Tulpou náměstkem hejtmana Libereckého kraje. Bylo nám potěšením! Život se těší dál! 😉

12.3.2022

Parádalympiáda 2022

Parádní fotky a video z naší vaší Parádalympiády již po páté. 🎬🎥 Parádně jsme si to užili a na chvilku se odreagovali. 🙏 Děkujeme, že se umíte odreagovat s námi!