Blog

30.6.2022

Školní rok se zážitkovými besedami je za námi!

Tak pro letošní školní rok odmakáno…..padla! 😉😁 Poslední besedování ve Střední průmyslová škola TOS Varnsdorf. Přejeme krásné prázdniny a děkujeme za pozvání! Život si užívá prázdniny!👋👋👋

Děkujeme,že si užíváte s námi !

30.6.2022

Všem Patří obrovský dík za podporu, bez které by se tato výjimečná akce nemohla uskutečnit.

Děkujeme Vám za důvěru a věříme v další spolupráci. Ze srdce váš Spolek Život jde dál.

26.6.2022

Křest spolkového labyrintu

A je to tady!
Sdílíme s Vámi video ze křtu spolkového labyrintu, který proběhl 5.6.2022 v Liberci před radnicí na nám. Dr. E. Beneše u příležitosti MČR vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové.
Mockrát děkujeme všem ze ZŠ a MŠ, kteří se podíleli na tomto unikátním projektu s názvem RADOSTNÉ MALOVÁNÍ. Vznikl tak jedinečný a originální labyrint, který poslouží k simulaci chůze poslepu s klapkami.
Život si bloudí dál!!
Děkujeme, že bloudíte s námi!

7.6.2022

Poděkování – Mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů

ZE❤️SRDCE❤️ DĚKUJEME❤️ 

všem partnerům, mediálním partnerům, sponzorům, pomocníkům, průvodcům a všem dobrým duším, kteří nás podpořili na MČR vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové.

Hlavní partneři: Liberecký kraj, statutární město Liberec, Symbio Access Devices, Akinu CZ s.r.o.

Mediální partneři: ČRo Liberec, Výběžek eu.

Sponzorům:

Nadační fond Lasvit, Nadace Syner, Teplárna Varnsdorf a.s., Ewm Hightec Welding s.r.o., Nadace Preciosa a.s., Ivana Stäger, Pharming a.s., Samat, spol. s r.o., Ing. Petr Šperga- PeMilap Varnsdorf, Pavel Bukáček, Mgr. Radka Vrataninová, Czech Pan s.r.o., Bednář Slavomír, Petr Štětka-Oční optika Jaane, Bartys s.r.o., Věra Bartáková, Sychrovský Antonín, Jan Gerboc, Vaňková Hana.

Yoggies, Hafhaf-shop Varnsdorf, Krmím kvalitně, Tos Varnsdorf a.s., Samohýl group a.s.,  Severochema Liberec, Pijánovka, Kolektiv Billa market Varnsdorf, Lukáš Černý, Koření od Antonína,

Madeta České Budějovice a.s., Perníky Manufaktury Varnsdorf, s.r.o., Marcela Bubílková, Design centrum Varnsdorf,  Martin Hřebík-Star Clubs Liberec, Květinka U Pošty-Wamberovi, Jana Sandholcová-Tiande, Kateřina Wendlerová a další.

Zdeňkovi Kuncovi-Kunc Glass za skleněnou trofej pro výherce.

Naší skvělé moderátorce Lucii Fürstové.

Děkujeme redaktorovi Tomášovi Mařasovi, z Českého rozhlasu Liberec.

Za spolupráci Elva Help, Tyfloservis, Tyflocentrum, Sons Liberec a Střední Lesnická škola a střední odborná škola Šluknov.

Bez Vás by to nešlo!

DĚKUJEME, ŽE JDETE S NÁMI! 

🐾

6.6.2022

Report z MČR vodicích psů

Děkujeme všem účastníkům za účast a mediální podporu (ČT, Prima CNN, Liberecký deník, Výběžek.eu). Akce se vydařila, máme obrovskou radost! Život jde dál. Děkujeme, že jdete s námi! Foto: Ivo Šafus, Výběžek.eu.

4.6.2022

Pozvánka na koncert 5.6.2022 v rámci MČR vodicích psů

31.5.2022

Pozvánka a program Mistrovství ČR vodicích psů

25.5.2022

Tisková konference

Dobrý den,

jménem Spolku Život jde dál si Vás dovoluji pozvat na tiskovou konferenci u příležitosti konání Mistrovství České republiky vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové, která se koná 2.6.2022 v 10.00 hodin v zadní části Café bar Praha, Železná 2/1, Liberec 1.

Mistrovství České republiky vodicích psů se vůbec poprvé uskuteční v Liberci. Své schopnosti zde poměří nevidomí a jejich čtyřnozí pomocníci z celé republiky. Mezi účastníky je několik vicemistrů a mistrů z minulých ročníků MČR.

Součástí Mistrovství České republiky je i doprovodný program, který je určený nejen rodinám s dětmi. Těm zahrnuje například jízdu na dvojkole, ukázky fyzioterapie pro psy, návštěvníci se ale také seznámí s různými kompenzačními pomůckami, čeká je průchod labyrintem s klapkami na očích a ukázka využití bílé hole a simulačních brýlí. Chybět nebude ani koncert nejen nevidomých umělců.

Tisková zpráva v příloze.

12.5.2022

Záštity nad akcí MČR ve výkonu vodicích psů

Děkujeme panu primátorovi statutárního města Liberce Ing. Jaroslavu Zámečníkovi, Csc. a panu náměstkovi hejtmana Libereckého kraje Mgr. Petru Tulpovi, kteří udělili záštitu spolku Život jde dál nad akcí MČR ve výkonu vodících psů – Memoriál Simony Karlovcové, která se uskuteční v neděli 5. června 2022 v Liberci.

Záštita pana primátora statutárního města Liberce Ing. Jaroslava Zámečníka, Csc

Záština pana náměstka hejtmana Libereckého kraje Mgr. Petra Tulpy

29.4.2022

Přijďte na mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů

25.4.2022

Pozvánka na MČR ve výkonu vodicích psů

Zveme Vás na 6. ročník závodu vodicích psů, kterého se zúčastní lidé zrakově výjimeční a jejich věrní čtyřnozí parťáci z celé ČR. Připraven je bohatý doprovodný program – jízda na dvojkole, průchod poslepu labyrintem, psí fyzioterapie, ukázky kompenzačních pomůcek, masáže od nevidomého maséra. Vyvrcholením bude koncert nejen nevidomých umělců. Akce vhodná pro celou rodinu. Těšíme se na vás v Liberci! Život jde dál. Děkujeme, že jdete s námi! Sledujte nás na Facebooku, kde najdete online pozvánku!

21.4.2022

Beseda v MŠ Jeřabinka

Máme pro vás novinku, navštívili jsme MŠ Jeřabinku. Bylo to tam príma, nechytla nás rýma. 🐕‍🦺 Kody a 🦮 Nabu. Děkujeme,že je vám príma s námi! Dům dětí a mládeže Varnsdorf, Pája Pája, Radka Hradilová, Mársi Vanousková, Roman Vaněk.

12.4.2022

Beseda na ZŠ Dolní Podluží

Předvelikonoční besedování o životě nevidomých. Děkujeme za pozváni do Základní škola Dolní Podluží. Ve spolupráci s Dům dětí a mládeže Varnsdorf, Radka Hradilová, Roman Vaněk, Mársi Vanousková,🐕‍🦺 Kody a Nabu. 🦮 Stále nás to baví! Děkujeme, že vás to baví s námi! ❤️

16.3.2022

Návštěva Libereckého kraje

Dnes pracovně. Milé setkání s Mgr. Petrem Tulpou náměstkem hejtmana Libereckého kraje. Bylo nám potěšením! Život se těší dál! 😉

12.3.2022

Parádalympiáda 2022

Parádní fotky a video z naší vaší Parádalympiády již po páté. 🎬🎥 Parádně jsme si to užili a na chvilku se odreagovali. 🙏 Děkujeme, že se umíte odreagovat s námi!