Tábor pro nevidomé

Organizace pro nevidomé a slabozraké pořádá volnočasové aktivity pro výjimečné lidi

Pořádáme letní tábory pro lidi nevidomé a se zrakovým postižením. Podporujeme tak jejich intergraci, propojování, sdílení zkušeností, mezilidské vztahy a aktivity.

8. ročník letního tábora 2024

7. ročník letního tábora 2023

Letošní výjezd se i přes výzvy vydařil! Děkujeme všem za parádní atmosféru tábora, který si všichni náležitě užili! Pod videem si prohlédněte fotky a přečtěte reporty od účastníků tábora i poděkování sponzorům. Jsme rádi, že jsme mohli přispět k tomu, abychom společně prožili radostný čas.

Monika Kadlecová – nevidomá účastnice tábora (byla u nás poprvé)
„Kdy se Vám během jednoho týdne podařilo zastavit fingované tepenné krvácení, pohladit si Sokola i Sovu, projet se na motorce, zahlédnout peklo a vylétnout do vesmíru? Pořadatelé si navíc poradili i s rozmary počasí a operativně vymýšleli náhradní program. Bylo to nádherné!“

Jaroslava Novotná

„Chalupa byla plná a nálada skvělá od začátku až do konce. Naše skupina se totiž vyznačuje dobrou náladou, empatickou tolerancí a snahou pomáhat si navzájem.“ (Celou recenzi najdete v blogu)

Poděkování za podporu letního tábora

Děkujeme NFSV za finanční podporu na tábor pro zrakově znevýhodněné, bez které by nebylo možné tábor uskutečnit. Díky vám si mohou zrakově výjimeční lidé a jejich čtyřnozí parťáci odpočinout od všedních dnů a zažít tak vzácné chvíle pohody a zábavy. Děkujeme dalším, kteří nás podpořili v této bláznivé akci:

Leničce z. s., pomoc 4ALL, Martině Hendrychové – dravci, astronomce Věře Bartákové, Vláďovi Málkovi, Toníčkovi Hermanovi, Vlaďce Hermanové, Jiřímu Suchardovi, Motoklubu Pekelné doly – spolek.

Dále kuchařce Hance a všem dobrým lidem, kteří v tom jedou s námi (oni vědí), DÍKY! Život jde dál!

Pár fotografií z letního tábora 2023

Tábor se konal od 30.7. do 4.8.2023 v Jiřetíně pod Jedlovou. V týdnu nechyběl sportovní den, zdravověda, výlet na hrad Tolštejn s výkladem o dravcích, společné vaření kotlíkového guláše, AŽ kvíz, jízda s Moto bandou na motorkách do Pekelných dolů či společné grilování. Nálada byla suprová a všem se moc líbilo!

6. ročník letního tábora 2022

Máme za sebou další ročník báječného tábora, který se skvěle vydařil! Děkujeme NFSV za finanční podporu na tábor pro zrakově výjimečné, bez které by nebylo možné jej uskutečnit. Díky vám si mohou zrakově výjimeční a jejich čtyřnozí parťáci odpočinout od všedních dnů a zažít tak vzácné chvíle pohody a zábavy.
Děkujeme dalším skvělým lidem, kteří nás podpořili.
Panu Janu Endrychovi z AVe Restaurant.
Panu Jiřímu Adámkovi Ovoce-zelenina Jiříkov.
Dále kuchařkám Barče, Štěpánce, Helče a všem dobrým duším, kteří v tom jedou s námi!
DÍKY, DÍKY, DÍKY!

Děkujeme nadačnímu fondu NFSV za již druhou finanční podporu při pořádání tábora – relaxační pobyt pro nevidomé, jejich průvodce a čtyřnohé parťáky. Bez vaší finanční podpory by nebylo možné tábor pro lidi se zrakovým postižením uskutečnit. DĚKUJEME!