O nás

Organizace pro nevidomé a slabozraké pořádá volnočasové aktivity pro výjimečné lidi

Spolek Život jde dál

Spolek Život jde dál vznikl 19.8.2017 z iniciativy nevidomého Romana Vaňka, který se po ztrátě zraku dokázal vrátit do života a rozhodl se pomáhat lidem s podobným osudem. Účelem spolku je nabízet volnočasové aktivity pro výjimečné lidi. Pořádáme besedy, společenské, kulturní a sportovní volnočasové aktivity. Podporujeme networking, předávání zkušeností a kontaktů. I s těžkým znevýhodněním se dá plnohodnotně žít, a proto podporujeme plné zapojení lidí se zrakovým postižením do společnosti.

Roman Vaněk

Roman Vaněk je duchovním otcem spolku. S věrným přítelem Nabuchodonozorem se stali mistry ČR v závodu vodících psů. Roman v sobě zároveň objevil zálibu v psaní. Vydal knihu Pohádky pro světlo a stal se členem Severočeského klubu spisovatelů. Organizuje akce pro lidi se zrakovým postižením a nevidomé, a společně s Nabíkem besedy pro děti. 

Marcela Vaňková

Marcela Vaňková má ve spolku pod palcem rezort financí. Marcela je zároveň nepostradatelnou oporou našeho týmu. Ať už ji poznáte v roli průvodkyně, cukrářky, řidičky nebo hospodářky, vždy si buďte jistí, že vše dělá od srdce. 

Vítek Vaněk

Vítek je místopředsedou spolku a naším milým a šikovným podporovatelem. Vedle toho studuje Deylovu konzervatoř, obor klarinet. 

Nabu

Nabu, celým jménem Nabuchodonozor, se narodil 6. prosince roku 2012. 27. listopadu 2014 našel svůj domov u rodiny Vaňkových a stal se nejen nenahraditelným pomocníkem, ale také věrným psím přítelem a členem rodiny. Přes svůj mladý věk už je slavným hrdinou knihy pro děti Nabu, Nelsí a škola pro superpsy od nevidomé spisovatelky Stanislavy Krajíčkové.