Závody vodicích psů

Organizace pro nevidomé a slabozraké pořádá volnočasové aktivity pro výjimečné lidi

Několikátým rokem pořádáme závody vodicích psů. Je potřeba spojovat lidi s podobným osudem, jejich průvodce a blízké, stejně jako ukázat všem ostatním, že i jinak výjimeční lidé se umí bavit, sportovat a užívat si života. Život se má užít a nejen odžít, což mnozí lidé s postižením dělají, protože nemají možnosti vyžití, nebo postrádají dostatečné informace. Proto podporujeme aktivitu, vzdělávání a setkávání.

Závody 2023

7. ročník závodů vodicích psů se zúčastnili lidé zrakově výjimeční a jejich věrní čtyřnozí parťáci z celé ČR. Děkujeme Nadaci Preciosa a.s. za poskytnutí finančního daru při pořádání MČR vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové, který se konal 4.6.2023 v Liberci na náměstí Dr. E. Beneše. Děkujeme velice všem partnerům: Liberecký kraj, Liberec Město, Český rozhlas Liberec, Česká televize, Liberecký deník, Liberecká drbna, Výběžek.eu, a všem dalším přispěvatelům, které najdete v blogu. Děkujeme, že jste s námi!

Závody 2022

Všem Patří obrovský dík za podporu, bez které by se tato výjimečná akce nemohla uskutečnit.

Děkujeme Vám za důvěru a věříme v další spolupráci. Ze srdce váš Spolek Život jde dál.

A je to tady! Sdílíme s vámi video ze křtu spolkového labyrintu, který proběhl 5.6.2022 v Liberci před radnicí na nám. Dr. E. Beneše u příležitosti MČR vodicích psů- Memoriál Simony Karlovcové.
Mockrát děkujeme všem ZŠ a MŠ, kteří se podíleli na tomto unikátním projektu s názvem RADOSTNÉ MALOVÁNÍ. Vznikl tak jedinečný a originální labyrint, který poslouží k simulaci chůze poslepu s klapkami.
Život si bloudí dál, děkujeme, že bloudíte s námi!

Děkujeme našim sponzorům, všem divákům i účastníkům, a také za krásnou mediální podporu (ČT, Prima CNN, Liberecký deník, Výběžek.eu). Akce se vydařila, máme obrovskou radost! Život jde dál. Děkujeme, že jdete s námi! Foto: Ivo Šafus, Výběžek.eu.

Závody 2020

5. ročník závodů vodicích psů v Liberci 2020 – Memoriál Simony Karlovcové a neoficiální Mistrovství ČR. Děkujeme všem sponzorům, partnerům a dobrovolníkům!

Závody 2019

Závody 2018

Závody 2017

Závody 2016