Další akce

Organizace pro nevidomé a slabozraké pořádá volnočasové aktivity pro výjimečné lidi

Čarodějná párty 2024

Čarodějná party začala kouzelným ohnivým nápojem a božím darem se solí. Společným dílem vytvořená čarodějnice vzplála úderem 21. hodiny a tím byla zima zažehnána. Grilovačkou a tancem hula hula zakončila den. Po ranním rozbřesku a vydatné snídani jsme se vydali vstříc “mů mů”, chcete-li “bů bů” dobrodružství. Exkurze na farmě u Toníčka H…. byl opravdový zážitek. Mít možnost navštívit opravdovou porodnici, stáje, samotnou školku s telaty, až po krmení týdenního telátka bylo super! Naprostá pecka byla jízda traktorem a práce se samotnou hydraulikou. Ztráty téměř nulové. “Zařval” pouze startovací klíč z rukou samotného ředitele Romana Vaňka. Třešničkou na dortu byly naprosto famózní tartaletky od Lenky z Balance. Mockrát děkujeme! Vlaďko a Toníčku, ze srdce děkujeme za tento prozářený a provoněný den. Spešl díky za vyčištění zahnojených bot od samotné paní ředitelové. Prostě další fajné akce. 
PS: Díky za zapůjčení dodávky Stanislava Vaňková. Život si čaruje dál.
Děkujeme, že čarujete s námi! 

Česneková bojovka pro zrakově výjimečné 2023

Roman Vaněk (Život jde dál): „Před dávnou dobou jsem přijal výzvu od našeho kamaráda farmáře, zda pomůžeme na jeho farmě připravit 1000 kg česneku na sadbu, tak jsem se toho ujal a slíbil že rád pomohu a seženu přátele. Pojal jsem to jako skvělou praštěnou výzvu. To jsem ještě netušil, jak budou bolet prsty a ruce. Předem jsem oslovil své nevidomé kamarády, zda pomůžou a dají výzvu se mnou.  Jejich odpověď: „To dáme, rádi pomůžeme. To je maličkost!“ Dohromady se přihlásilo deset nevidomých a několik pomocníků, kteří vidí. Dle mé zkoušky jsem zjistil, že 20 kg česneku se dokáže oloupat na sadbu za 4 hodiny.

První víkend česnekové bojovky jsme zvládli 200 kg v devíti lidech. V týdnu jsme jeli jen ve třech a vždy jsme zvládli 2 -3 pytle za den. Dnešní den 19.10. jsme zrealizovali další událost a opět 200 kg v osmi lidech. Další nevidomí přijeli pomoci v neděli a pak v průběhu celého týdne. Tak si myslím, že tu tunu česneku dáme.

Jsem rád, že mám skvělé kamarády, kteří jdou do všeho po hlavě jako já. Loupalo se venku na zahradě, v garáži, u nás doma. Vařili jsme si česnekovou polévku i pomazánku a všichni si akci užili.“

Dýňová party pro zrakově výjimečné 2023

Naše parta nevidomých odvážlivců si zkusila v bojových podmínkách poslepu připravit různé pokrmy z dýně. Mohli jsme se těšit z dýňového chleba, dýňového dezertu se šlehačkou, dýňového ražniči, dýňových bramboráků, polévky či dýňových noků s omáčkou. Měli jsme gastronomický zážitek z různých druhů dýní naslano i nasladko, a užili jsme si dýně i jako svítilny. Řezání dřeva poslepu s ruční pilou i s motorovou, nebo zkusit  si poslepu střelbu ze vzduchovky na dýňovou hlavu plnou kaštanů, byl opravdu zážitek. Večer spaní na karimatkách a ve spacáku, při svíčkách z vydlabaných dýní. No, zkrátka párty jak se patří! Děkujeme všem odvážným, kteří přijali bojové podmínky a užili si s námi super dýňový víkend.

Děkujeme, že jste byli odvážní s námi!

Hoďte očko 👁️ na video.

Fajné dýňový víkend to byl!

Dýňová party pro zrakově výjimečné 2022

Jen opravdu pro odvážné! Naše parta nevidomých odvážlivců si zkusila v bojových podmínkách poslepu připravit různé pokrmy z dýně. Mohli jsme se těšit např. na dýňový chléb, dýňový dezert se šlehačkou, plněnou špagetovou dýni, dýňové karbanátky, polévku či dýňové pyré s masem. Gastronomický zážitek z různých druhů dýní naslano, nasladko i jako svítilna. Spaní na karimatkách a ve spacáku, při svíčkách ve vydlabané dýni. Zkrátka párty jak se patří! Děkujeme všem odvážným, kteří přijali bojové podmínky a užili si s námi super víkend. Děkujeme, že jste odvážní s námi!

Světová premiéra reklamy nejen pro lidi nevidomé!

Máme smysl pro humor, a tak se nebojíme životních výzev…

Zvuková střelba pro nevidomé

Piráti z Doubice

Hra o poklad starého piráta pro lidi se zrakovým znevýhodněním

V hokejové kabině s Michalem Bulířem

Světe div se, i lidé se zrakovým postižením mají rádi sport a dokonce se různých klání účastní, například Parádalympiády pro nevidomé, kterou každoročně pořádáme. A tak jsme navštívili zázemí hokejové kabiny.

Koncerty pro nevidomé